Uluslararası Fuar Endüstrisi Birliği (UFI) ve Dünya Ticaret Merkezleri Birliği’ne (WTCA) üye olan İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A.Ş. (İDTM), 500 milyon dolarlık yatırım ile Türkiye’nin ve havzanın en büyük fuar alanı yatırımını hayata geçiriyor.

İstanbul’u dünya fuarcılığının başkenti yapma hedefiyle yola çıkan ve Türkiye’nin en büyük fuar alanlarına sahip İDTM A.Ş.; insana ve doğaya saygılı, çevre dostu, verimliliği ölçülebilir oranda artıran Uluslararası Leed Sertifikasına sahip yeni binası ile Avrupa’nın en modern fuar merkezi olmaya aday.

Türkiye’nin ve Havzanın En Büyük Fuar Merkezi Yatırımı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş ve İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar’ın katılımlarıyla 20 Ekim 2015 Salı günü WOW İstanbul Hotel’s Convention Center’da gerçekleşen tanıtım toplantısıyla startı verilmiş oldu. Böylece, 500 milyon dolarlık yatırımla 700 bin metrekarelik alan büyüklüğüyle Türkiye’nin ve havzanın en büyük, Avrupa’nın en modern fuar merkezi gerçekleştirilecek.

Küresel ticaretin gelişmesine büyük katkı sağlayacak yatırım, iki ayrı etaptan oluşacak. Birinci etap inşaatın 2017 yılı Eylül ayında bitirilmesi planlanıyor. İlk etapta ofis veya otel şeklinde ticaret/turizm alanı oluşturulacak. Fuar alanlarını kapsayacak ikinci etabın inşaatına ise 2018 yılının ilk aylarında başlanacak ve 2019 yılı sonlarında tamamlanacak.

365 Gün Hayat Devam Edecek

Dev yatırımın 300 bin metrekareyi aşan kısmı fuar alanlarına ayrılırken 35 bin metrekarelik alanda ise fuar alışveriş merkezi, restoran ve kafelerin yer alacağı bir yaşam merkezi bulunacak. İDTM A.Ş., yeni fuar merkezine doğrudan bağlantılı metro istasyonu ile yayalara kolaylık sağlarken, 4 ana aksa yönelecek trafik ve yol düzenlemesi ile de İstanbul trafiğine rahatlık sağlayacak.